Údržba strihacieho strojčeka

V poslednej dobe do našej dielne prichádza veľa strojčekov, ktoré sú doslova v hroznom stave. Naozaj sa oplatí starať sa o svoje strojčeky, pretože iba to zabezpečí, že budú funkčné a vydržia niekoľko rokov, a nikdy vás nesklamú pri práci. Nie je nič horšie ako keď chcete strihať a zistíte, že váš strojček nefunguje tak, ako by mal. A preto vám prinášame zopár užitočných rád z našej dielne.

Pamätajte, ak sa staráte o svoje strojčeky, mali by vám vydržať niekoľko rokov!

Vzduchové filtre
Ak majú vaše strojčeky vzduchové filtre, je potrebné ich pravidelne čistiť. Ak ich neudržiavate v čistote, vnútro zastrihávača sa upchá chĺpkami, čo spôsobí, že strojček alebo zastrihávač bude horúci. Tento obrázok jasne ukazuje, že vzduchové filtre neboli pravidelne čistené, čo môže spôsobiť dlhodobé poškodenie vášho strojčeka, ak sa srsť a vlasy dostanú do tela strojčeka.

Hair In Clipper

Strihacia hlava
Keď skončíte so strihaním, odstráňte strihacie čepieľky a uistite sa, že ste odstránili všetky zachytené vlasy / srsť z hlavy strojčeka. Ak sa neodstránia, bude to mať vplyv na výkon strojčeka.

Damaged Clipper

Strihacie hlavice
Strihacie hlavice musia byť v dobrom stave, aby správne fungovali.
Často sa stretávame, že do našej dielne prichádza veľa strojčekov s hlavicami, ktoré sú pokryté vlasmi, majú polámané zuby alebo sú pokryté hrdzavými škvrnami.

Damaged Clipper Blades

Napájacie káble
Často sa stáva, že s pribúdajúcim vekom strojčeka sa opotrebúva táto hlavná časť – napájací kábel. Ak je izolácia poškodená a sú odkryté vodiče môže to byť extrémne nebezpečné. Vtedy je čas poslať strojček do našej dielne, kde je možné kábel vymeniť alebo opraviť.

Servis
Je dobré nechať si každý rok profesionálne skontrolovať svoj strihací strojček. To zabezpečí, že budú dobre fungovať a budú pripravené na to, keď ich budete potrebovať. Najlepší čas na zaslanie strojčeka k nám je v letných mesiacoch. Toto je najmenej vyťažené obdobie.

Využite našu akciu 10% na prvý servis strihacieho strojčeka!
Objednať sa na servisnú alebo periodickú prehliadku.

www.servisstrojcekov.sk

Nákupný košík