Čistenie a olejovanie strihacích hlavíc – podrobne

Olej na hlavice je najlepšou formou mazania. Zostáva na čepeli, aby sa zabránilo zadretiu hlavice a prehrievaniu strojčeka.


Po každom použití odstráňte nahromadenú srsť alebo vlasy z hlavice pomocou štetca alebo kefky.
Ideálne smerom von od strojčeka. Tak ako je uvedené na obrázku.

Po odstránení vlasov/srsti použite antibakteriálny sprej (napr. od Wahl). Toto je dôležité, keď sa strojček používa v profesionálnom prostredí ako su kaderníctva, holičstvá a salóny, aby sa zabránilo krížovej kontaminácii. Po aplikovaní antibakteriálneho roztoku utrite hlavicu mäkkou, mierne navlhčenou handričkou, aby ste odstránili všetok prebytok roztoku.

Aby ste zachovali kvalitu strihu, hlavicu po každom použití naolejujte. Na hlavice vždy používajte kvalitný minerálny olej, špeciálne vyvinutý pre strihacie strojčeky. Kvalitné oleje sú od výrobcov Wahl alebo Oster.
Naneste tri kvapky oleja na zuby čepele a dve na zadnú časť hlavice. Suchý chod čepele bez oleja spôsobí, že hlavica bude mať veľký odpor a bude sa extrémne prehrievať, čo môže spôsobiť zakrivenie čepele a iné problémy.

Ak má zastrihávač nastavovacie rameno, pohybujte ním tam a späť, aby sa olej dostal na celú treciu plochu.

Ak strojček neobsahuje nastavovacie rameno, zapnite strojček na niekoľko sekúnd, aby sa olej dostal na všetky potrebné miesta.

Zhrnutie:

Aby ste zaistili dlhú životnosť a výkon vášho strojčeka alebo zastrihávača, odporúčame pravidelné olejovanie. Ak chcete olej správne aplikovať, strojček by ste mali držať tak, aby boli čepele v polohe nadol. Pri spustenom (nie je podmienkou) strojčeku aplikujte 2-3 kvapky oleja cez hornú čepeľ a 2na zadnú časť čepele. Používajte LEN kvalitný a odporúčaný olej! Nekvalitné oleje alebo oleje, ktoré nie sú určené pre strihacie strojčeky môžu poškodiť hlavicu. Prebytočný olej utrite, aby sa nedostal do priestoru motora. Olej v motorovom priestore môže poškodiť motor.

  • Hlavice by sa mali po vyčistení opatriť antibakteriálnym roztokom.
  • Strojček by mal mazať pri každom použití.

Upozornenie: Neponárajte hlavice do vody! Nikdy nepoužívajte rozpúšťadlá alebo abrazívne prostriedky, ako je napr. WD-40, ktoré sa rýchlo odparujú a za krátky čas môžu zadrieť hlavicu alebo poškodiť strojček.

Potrebujete pomôcť so servisom a údržbou Vášho strojčeka? Kontaktuje nás!

www.servisstrojcekov.sk

Obrázky z: https://www.coolblades.co.uk/coolblog/hair/cleaning-oiling-clipper-blades-with-wahl.html

Nákupný košík